Інформація для батьків

                                                                                ГРАФІК

                                                            проведення Новорічних свят

                                            Української ЗОШ І-ІІІ ст. №13 м.Селидового

                                                                        у 2014-2015 н. р.

 

№№ пп.

Форма та тема заходу

Клас в якому відбуде-ться захід

Кількість дітей, які будуть залучені

Дата

Час

Запрошені особи

Відповідальні

1

Святковий ранок «Новорічний бал казок»

1а кл.

20

25.12.14

11.00

Батьки

Кл. керівник 1а кл. Гонтар Т.С., педагог-організатор Ронжина О.Л., заст. дир. з ВР Черняк О.Є.

2

Святковий ранок «Новорічний бал казок»

3 кл.

29

25.12.14

12.30

Батьки

Кл. керівник 3кл., Адаменко І.О., педагог-організатор Ронжина О.Л., заст. дир. з ВР Черняк О.Є.

3

Святковий ранок «Новорічний бал казок»

1б кл.

20

25.12.14

11.00

Батьки

 

Кл. керівник 1б кл. Матвєєва Н.М.., педагог-організатор Ронжина О.Л., заст. дир. з ВР Черняк О.Є.

4

Святковий ранок «Новорічний бал казок»

2а,б кл.

40

26.12.14

11.00

Батьки

Кл. керівник 2а кл. Халілова Н.А., кл. керівник 2б кл. Сухорукова О.В., педагог-організатор Ронжина О.Л., заст. дир. з ВР Черняк О.Є.

5

Новорічне шоу «На шляху до свята»

5-8 кл.

105

26.12.14

14.00

Батьки

Кл. керівник 5 кл. Жажко О.А., кл. керівник 6 кл. Сухорукова Ю.Ю., кл. керівник 7 кл. Макаренко Я.В., кл. керівник 8 кл. Голуб Ж.О., педагог-організатор Ронжина О.Л., заст. дир. з ВР Черняк О.Є.

 

6

Святковий ранок «Новорічний бал казок»

4 кл.

27

27.12.14

11.00

Батьки

Кл. керівник 4 кл. Погудіна Т.П., педагог-організатор Ронжина О.Л., заст. дир. з ВР Черняк О.Є.

7

Новорічний бал-маскарад

9-11 кл.

53

27.12.14

14.00

Батьки

Кл. керівник 9 кл. Мірошнікова Р.Я., кл. керівник 10 кл. Кійко С.В., кл. керівник 11 кл. Передрій Н.В., педагог-організатор Ронжина О.Л., заст. дир. з ВР Черняк О.Є.

 

Графік проведення моніторингу якості загальної середньої освіти

за результатами навчання учнів
у початковій та основній школі

 
Дата  5 клас 10 клас
12.11.2014   Українська мова 
13.11.2014 Математика Історія України
14.11.2014   Геометрія
19.11.2014   Біологія
20.11.2014 Українська мова   
21.11.2014   Алгебра
26.11.2014   Фізика
27.11.2014 Російська мова   
28.11.2014   Іноземна мова
03.12.2014   Хімія
04.12.2014 Я і Україна  Технології 
05.12.2014   Всесвітня історія
10.12.2014   Українська література 
11.12.2014 Іноземна мова  
12.12.2014   Географія

 

 

Центр ЗНО та МЯО Донецького облІППО
znomon.at.ua
Пам‘ятка батькам першокласника:

 

Підтримуйте в дитині її бажання стати школярем. Ваше серйозне ставлення до шкільних проблем , досягнень , а можливо й ускладнень допоможуть першокласникові  підтвердити значущість його нового становища та діяльності.

Обговоріть з дитиною ті правила і норми , з якими вона зустрілася у школі.   Обґрунтуйте їх необхідність.

Дитина має право на помилку . Коли людина навчається , в неї може щось не виходити, це правомірно.

Складіть разом з дитиною режим дня, стежте за його виконанням .

Не пропускайте труднощі , які виникають на початку навчання. Якщо , наприклад, у дитини логопедичні проблеми, починайте їх вирішувати на першому році навчання.

Підтримуйте першокласника в його бажанні досягти успіху.

 У кожній діяльності обов’язково знайдіть , за що його можна похвалити. Пам’ятайте , що емоційна підтримка і похвала можуть помітно підвищувати інтелектуальні досягнення людини.

Якщо вас щось тривожить у поведінці дитини не соромтесь звернутись до шкільного психолога.

У зв’язку із соціальною позицією школяра в житті вашої дитини з’явилась більш авторитетна людина , ніж ви. Це вчитель. Поважайте думки першокласника про свого педагога.

Навчання  — нелегка і відповідальна праця. Школа суттєво змінює життя дитини, але це не повинно впливати на різнобічний дитячий світ. У першокласника має залишатись достатньо часу на ігри та розваги.

Успіху вам!

 

Поради батькам щодо підготовки дитини до школи.

Навіщо проводять співбесіди під час вступу до школи? 

В одному випадку це робиться для відбору найбільш підготовлених дітей до спеціалізованої школи, в іншому – з метою здійснення індивідуально-диференційованого підходу до організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з різним рівнем готовності та навчальних можливостей, у окремих – для розподілу дітей по класах з різним ступенем інтенсивності навчання – від «класів підвищеної педагогічної уваги» до класів прискореного навчання.
Співбесіда дає можливість визначити, наскільки малюк підготовлений до шкільного життя, прогнозувати його успіхи. І чим краще готова дитина до змін, пов’язаних зі школою, тим спокійніше і легше проходитиме його адаптація.

Чи готова ваша дитина до школи? 

Ви вже чули, як готувалися до цього випробування ваші знайомі, друзі, але результат іспиту інколи виявлявся для них неочікуваним і образливим. Одна з причин невдачі виявляється в тому, що в обстановці співбесіди діти губляться, не встигають виконати завдання за певний відрізок часу, відволікаються або не можуть зосередитися.

Причини цього потрібно обов’язково визначити, бо загалом шестирічна дитина здатна поставити мету, спланувати дії, реалізувати їх, докласти певних зусиль для подолання перешкод.
З нашою допомогою ви могли б провести удома своєрідну «репетицію» іспиту. Проте ми не пропонуємо вам універсальну шпаргалку, з аналогічними завданнями, які будуть на іспиті. Та це і неможливо, адже в кожній школі свої вимоги.

Методики, які використовуються для визначення готовності до школи існують різні. Перш ніж розповісти про деякі з них, давайте умовимося дотримуватися певних правил, а саме:
Не займайте позицію перевіряючого, не змушуйте дитину до роботи. Утримуйтеся від фраз типу: «Ось я зараз перевірю, чи візьмуть тебе в школу», набагато краще сказати: «Давай разом поглянемо, як ти умієш працювати».

Якщо дитина з якоїсь причини відмовляється від роботи, відкладіть її на інший час.
Малюк обов’язково має бути у доброму настрої. Якщо він зайнятий цікавою грою, захоплений, дайте йому можливість її закінчити.

На успіхи і невдачі дитини реагуйте стримано, рівно, доброзичливо. Не фіксуйте її увагу на помилках. Якщо дитина не виконала завдання, підтримайте її, висловіть впевненість, що наступного разу в неї обов’язково все вийде.

Не намагайтеся виконати відразу всю роботу цілком, це важко. Оптимальна тривалість роботи – 15-20 хв. Проте час заняття може змінюватися залежно від стану дитини.
Дитина не повинна все робити лише на «відмінно». Є показники першочергові і другорядні, ті, що заповняться в процесі навчання.

Не робіть поспішних висновків і пам’ятайте: жоден тест не дає стовідсоткового прогнозу успіху або невдачі, він лише підказує, на що потрібно звернути увагу.

 

Вправа на розвиток довільної уваги 

Дитині дають аркуш паперу, кольорові олівці і просять намалювати в ряд 10 трикутників. Коли ця робота буде завершена, дитину попереджають про необхідність бути уважним, оскільки інструкція читається лише один раз. «Будь уважним, заштрихуй червоним олівцем третій, сьомий і дев’ятий трикутники». Якщо дитина перепитує, відповісти: «Необхідно зробити так, як зрозумів (ла)». Якщо дитина впоралася з першим завданням, можна продовжити роботу, поступово ускладнюючи завдання.

Вправа на розвиток спостережливості 

Запропонуєте дитині гру: «Уважно оглянь кімнату і знайди предмети, в яких є круг, коло». Малюк називає предмети – годинник, основа олівця, вимикач, ваза, столик. Можна провести цю гру у формі змагання для групи дітей, придумуючи аналогічні завдання.

Гра на розвиток пам’яті 

У цю гру можна грати з дитиною, наприклад, під час тривалих поїздок. Дорослий починає цю гру і говорить: «Я поклав в мішок яблука». Наступний гравець повторює сказане і додає що-небудь ще: «Я поклав в мішок яблука і банани». Третій гравець повторює всю фразу і додає що-небудь від себе. Можна просто додавати по одному слову, а можна підбирати слова за алфавітом.

Гра для тренування мислення і кмітливості «Як це можна використовувати?»

Запропонуєте дитині гру – знайти якомога більше варіантів використання будь-якого предмету. Наприклад, ви називаєте слово «олівець», а малюк придумує, як його можна використовувати – писати, малювати, використовувати як паличку, указку, градусник для ляльки, вудку і так далі.

Тест «Безглуздості» – для оцінки образно-логічного мислення 

Покажіть малюкові картинку, на якій намальовані різні безглуздості і попросіть його уважно розгледіти картинку і сказати, що намальовано неправильно. Попросіть дитину пояснити, що саме неправильно в цих безглуздих ситуаціях. На все завдання відводиться 2 хв. Добре, якщо дитина за цей час відмітить більше 8 безглуздостей.

 

 

7 правил по збору портфеля першокласника 

Збираючи дитину перший раз в перший клас, хочеться покласти в портфель всі канцелярські багатства. Не поспішайте. Необхідний вміст портфеля вчитель зазвичай озвучує на перших батьківських зборах. А ваше завдання — навчити дитину правильно збирати портфель.

Правило 1: Дитина повинна самостійно збирати-розбирати портфель. Щоб добре орієнтуватися у власному портфелі, дитина повинна збирати-розбирати його самостійно. Інакше, замість того, щоб слухати вчителя, вона велику частину уроку шукатиме в портфелі необхідні речі. Навіть якщо в портфелі всього одне відділення (хоча в більшості сучасних ранців їх як мінімум три), дитині буде потрібно не менше 10-15 хвилин, щоб знайти потрібну річ в незнайомих надрах портфеля.

Правило 2: Портфель треба збирати щодня. Щодня в портфелі скупчується безліч непотрібних папірців, крихт і всіляких «цінних», але абсолютно непотрібних в школі речей. Стежте, щоб дитина щодня виймала з портфеля весь вміст, викидала сміття і складала назад в портфель тільки необхідні речі.

Правило 3: Нічого зайвого. Завдання батьків — стежити, щоб дитина не носила з собою зайві речі. За санітарними нормами, що діють, більше трьох кілограмів піднімати першокласникам не рекомендується. Окрім покладених за програмою 2-3 підручників і 2-3 зошитів в ранці першокласника обов’язково лежатимуть пенал з ручками і олівцями, щоденник, рахункові палички, підставка для книг і сніданок. В результаті набирається якраз близько трьох кілограмів. Перший час батькам доведеться контролювати, що дитина кладе в портфель, а потім вона буде це робити самостійно.

Правило 4: Гігієнічне приладдя. В портфелі завжди повинні лежати невеликий рулон туалетного паперу і упаковка вологих серветок. Якщо дитина соромиться діставати в школі туалетний папір, покладіть його в непрозорий пакет.

Правило 5: Окремі контейнери для їжі. Практично у всіх школах дітям недостатньо стандартних шкільних сніданків і батьків просять давати дитині з собою додатковий сніданок — декілька бутербродів, сік і печиво. Незалежно від того, яку їжу ви даватимете дитині, для неї потрібні спеціальні контейнери з кришкою, що щільно закривається. Часто батьки упаковують їжу у фольгу або в поліетиленові пакети. Але упакована таким чином їжа може розкришитися. До того ж, якщо носити її без контейнера, весь вміст портфеля пропахне їжею. Поясніть дитині, що, перекусивши, вона повинна всі обгортки і порожні пакети покласти назад в контейнер і щільно закрити його.

Правило 6: Іграшки залишаються удома. Іграшкам в портфелі робити нічого. Якщо дитина дуже наполягає, домовтеся, що вона діставатиме іграшки з портфеля тільки на перерві, а перед початком уроку знову прибере їх в портфель. Можна, наприклад, укласти угоду, що при першій скарзі вчителя з приводу ігор на уроках — іграшки залишаються удома.

Правило 7: Мінімум дорогих речей. Питання, давати чи ні дитині в школу мобільний телефон, до цих пір залишається спірним. Мобільний телефон (і інші дорогі речі) не є предметами першої необхідності. В крайньому випадку дитина може подзвонити зі школи. Якщо ви все-таки вважаєте, що телефон дитині необхідний, поясніть, що на час уроків необхідно відключати звук і прибирати телефон в портфель. Крім того, необхідно пам’ятати, що телефон може загубитися або бути викраденим. Це стосується і наручного годинника, який діти часто знімають на фізкультурі і забувають

 

 

1. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це з класним керівником, шкільним психологом, соціальним педагогом.
2. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.
3. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.
4. Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.
5. Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, шкільного психолога, соціального педагога.
6. Не слід відразу послаблювати контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо.
7. Основними помічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.
8. Головна новизна підліткового вікового періоду – відкриття своєї індивідуальності, свого «Я». Підвищується інтерес до свого тіла, зовнішності.
9. Зростає дух незалежності, який впливає на стосунки підлітка в родині, школі.
10. У дітей настає криза, пов’язана з бажанням здобути самостійність, звільнитися від батьківської опіки, з’являється страх перед невідомим дорослим життям.
11. Бажання звільнитися від зовнішнього контролю поєднується зі зростанням самоконтролю й початком свідомого самовиховання.
12. Внутрішній світ дитини ще нестабільний, тому батькам не слід залишати своїх дітей без нагляду. Підліток дуже вразливий і легко піддається впливам як позитивним, так і негативним.
13. Розширюється коло спілкування, з’являються нові авторитети.
14. Недоліки й суперечності в поведінці близьких і старших сприймаються гостро й хворобливо.
15. У батьках підлітки хочуть бачити друзів і порадників, а не диктаторів.

 
Для батьків майбутнього першокласника 2015 року
Шановні батьки!

Оголошується набір учнів в 1 клас з українською мовою навчання на 2015-2016 навчальний рік.

Прийом документів буде здійснюватись з січня місяця 2015 року.

Для вступу до школи бать необхідно:
1. Заява батьків.
2. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини та ідентифікаційного номеру.
3. 2 фотокартки (3x4).
4. Медичну довідку встановленого зразка.

 

Учитель, який буде працювати з першокласниками у 2015/2016 навчальному році.
Кучерук Наталія Павлівна
Стаж роботи: 8 років.
Освіта: Слов’янський державний педагогічний університет, 2009р

 

Бути готовим до школи – не означає

уміти читати, писати і рахувати.

Бути готовим до школи – означає

бути готовим всьому цьому  навчитися.

             Л.А.Венгер (дитячий психолог)

 

Поради Батькам:
1. Найчастіше діліться з дитиною спогадами про щасливі миті свого минулого.
 Початок шкільного життя - велике випробування для маленької людини. Цей момент легше переживається дітьми, у яких заздалегідь склалося тепле ставлення до школи. Таке ставлення складається з зіткнень з минулим досвідом близьких людей. Перегорніть разом з дитиною сімейний фотоархів. Це заняття винятково корисно для всіх членів сім'ї. Повернення до кращих миттєвостей минулого робить людину сильніше і впевненіше в собі. Ваші добрі спогади про шкільні роки, смішні історії зі шкільного життя і розповіді про друзів дитинства наповнять душу дитини радісним очікуванням.
2. Допоможіть дитині опанувати інформацією, яка дозволить йому не губитися.
 Як правило, діти цього віку на питання: «Як звуть твою маму?» - Відповідають: «Мама». Переконайтеся, що ваша дитина пам'ятає своє повне ім'я, номер телефону, домашню адресу, імена батьків. Це допоможе йому в незнайомій ситуації.
3. Привчіть дитину утримувати в порядку свої речі.
 Успіхи дитини в школі багато в чому залежать від того, як він вміє організовувати своє робоче місце. Ви можете зробити цю нудну процедуру більш привабливою. Заздалегідь підготуйте в сім'ї робоче місце дитини: нехай у нього буде свій робочий стіл, свої ручки і олівці (олівці доведеться на перших порах точити поки вам, дорогі батьки). Все це як у дорослих, але - особиста власність дитини! І відповідальність за порядок теж особиста, адже у дорослих так.
4. Не лякайте дитину труднощами і невдачами в школі.
 Багато дітей цього віку непосидючі. Не всім блискуче даються читання і рахунок. Дуже багатьох важко добудитися вранці і швидко зібрати в дитячий сад. У зв'язку з цим цілком зрозуміло прагнення батьків попередити дітей про майбутні неприємності. «До школи не візьмуть ...»,« Двійки будуть ставити ...», «У класі засміють ...» У деяких випадках ці заходи можуть мати успіх. Але віддалені наслідки завжди плачевні. У моїй практиці був такий випадок. Дівчинка блискуче пройшла вступне тестування, а на питання: «Чи хочеш ти навчатися в школі?» Впевнено відповіла: «Ні!».
 Як підготувати дитину до школи?
 Психологічна готовність дитини до шкільного навчання полягає в тому, щоб до часу вступу до школи в неї склалися психологічні риси, які властиві школяру.  А в дошкільному віці виникають тільки задатки цього перетворення в учня: бажання вчитися, стати школярем, уміння керувати своєю поведінкою і своєю діяльністю , достатній рівень розумового розвитку і розвитку мови, наявність пізнавальних інтересів і, звичайно, знань і навичок, необхідних для шкільного навчання.

 

Що можна і чого не можна робити до школи ?

Зовсім не слід:

- змінювати режим дня дитини : позбавляти її денного сну , довгих прогулянок,ігор;

- оцінювати все, що робить малюк, так, як оцінюється діяльність учня „проходити” з дитиною програму першого класу, насильно змінювати гру навчанням;

Необхідно:

- прищепити дитині інтерес до пізнання довкілля, навчити спостерігати, думати,осмислювати побачене і почуте;

- навчити її долати труднощі,планувати свої дії, цінувати час.

 

 Учити дитину слухати і чути оточуючих, поважати чужу думку, розуміти , що власні бажання потрібно узгоджувати з бажанням інших людей прагнути реально оцінювати свої дії і досягнення. Світогляд дитини, знання які вона має про довкілля, від найближчих його явищ, які вона безпосередньо засвоїла, коли пощастило подорожувати з батьками, з ваших розповідей, бесід, домашніх занять, з книжок, радіо, телевізора, від друзів тощо;- що знає дитина про себе ( прізвище, ім`я, адресу), про свою родину ( як звуть батьків, ким вони працюють, що роблять на роботі), ( про своє місто, вулицю).- що знає про явища природи: пори року , їх послідовність ( яка пора року наступає після літа, а яка після весни, назвати всі по порядку.

Десять кроків, щоб стати кращими батьками:
1. Любіть свою дитину такою, якою вона є, а не за її досягнення та успіхи.
2. Не порівнюйте її з іншими дітьми. Порівнюйте її з самою собою (такою, якою вона була вчора і, можливо, буде завтра).
3. Не слід постійно турбуватися про дитину, намагатися постійно обірігати від можливих небезпек, які часто є надуманими. Сподівайтеся, що вона зможе самостійно подолати життєві труднощі.
4. Не сваріть, а тим паче не ображайте дитину в присутності чужих людей. Поважайте почуття і думки дитини. На скарги з боку оточення відповідайте: "Дякую, ми вдома обов'язково поговоримо на цю тему".
5. Засуджуйте не саму дитину, а її вчинок.
6. Навчіть дитину розповідати про свої проблеми. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, які виникають з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так Ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
7. Постійно спілкуйтесь з дитиною. Нехай вона розповість Вам, як провела день, що було у школі тощо. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина відчула, що Вам справді цікаво.
8. Не розхвалюйте дитину, але й не забувайте її заохочувати, коли вона цього заслуговує. Хваліть словом, усмішкою, ніжністю. Пам'ятайте, що похвала, як і покарання, має відповідати вчинку.
9. Проводьте дозвілля разом з дитиною. Залучайте дитину до обговорення сімейних проблем, вислуховуйте та обговорюйте її думку.
10. Будьте терпимими до Вашої дитини.

 

Як батьки можуть допомогти дитині уникнути деяких труднощів?
1. Організуйте розпорядок дня.
• стабільний режим дня;
• повноцінний сон;
• прогулянки на повітрі

 

2. Формуйте у дитини уміння спілкуватися.
• Зверніть увагу на те, чи вміє ваша дитина вступати в контакт з новим дорослим, з іншими дітьми, чи вміє він взаємодіяти, співпрацювати.

 

3. Приділіть особливу увагу розвитку довільності.
• Вчіть дитину керувати своїми бажаннями, емоціями, вчинками. Він повинен уміти підкорятися правилам поведінки, виконувати дії за зразком.

 

4. Щодня займайтеся інтелектуальним розвитком дитини
• Під час прогулянок спостерігайте зміни в природі. Звертайте увагу на різні явища природи (дощ, сніг, веселка, листопад, туман, вітер, хмари, буря, світанок, захід).
• Вивчіть назви пір року. Тренуйте вміння визначати пору року на вулиці за картинками.
• Використовуючи лото і книги, вчіть з дитиною назви: диких і домашніх тварин, птахів, польових і садових квітів, дерев, предметів посуду, предметів меблів, одягу, головних уборів, видів взуття, іграшок, шкільного приладдя, частин тіла, назви міст, назви улюблених казок та їх героїв.

 

Увага! Дитина 5-6 років не може працювати довго; 10-15 хвилин - ось межа, а потім він повинен відпочити, відволіктися. Тому всі заняття повинні бути розраховані на 10-15 хвилин.
• Розвивайте зв'язну мову дітей. Вчіть переказувати казки, зміст мультфільмів.
• Складайте оповідання за картинками.
• Слідкуйте за правильною вимовою і дикцією дітей. Промовляйте скоромовки.
 • Навчіть дитину розрізняти і правильно називати основні геометричні фігури
(Коло, квадрат, трикутник, прямокутник), порівнювати і розрізняти предмети за
величиною (більший, менший) і кольором.
• Навчіть визначати положення предметів на площині, знати слова, що позначають місце розташування і правильно розуміти їх значення: попереду, позаду, праворуч, ліворуч, зверху, над, під, за, перед.
• Розвитку дрібної моторики руки дитини допоможуть малювання, штрихування, розфарбовування (Але - невеликих поверхонь), нанизування намистин, гудзиків, ліплення, визначення наосліп форми предметів (спочатку найпростіших, потім можна ускладнювати), ігри з дрібними предметами (мозаїка).

 

Увага! При виконанні будь-яких письмових завдань стежите за правильним положенням ручки (олівця), зошити, позою школяра! Рука не повинна бути сильно напружена, а пальці - трохи розслаблені.

 

Портфелик першокласника:
1.Зошити в клітинку (10 шт.)
2. Зошити в косу лінію ( 10 шт.)
3. Пенал.
4. Прості олівці, гумка, точилка.
5. Лінійка (15 – 20 см).
6. Ручки (2 шт.)
7.Кольорові олівці, фломастери.
8. Папка для зошитів.
9. Обкладинки для книг.
10. Обкладинки для зошитів.
11. Кольоровий папір, картон (кольоровий і білий), клей ПВА, клей-олівець, ножиці з тупими кінцями, пластилін (дощечка, стеки).
12. Альбом для малювання, фарби (акварель медова), пензлики, склянка-нерозливайка.
13. Папка для праці.

14. Прописи (у школі).

 

Шкільна форма

Для хлопчиків: чорний класичний ділового стилю костюм.
Для дівчаток: чорний  піджак,  спідниця або сарафан.
Спортивна форма: спортивний костюм, спортивне взуття.
Змінне взуття.(Відсутність шкільної форми ні в якому разі не є підставою для недопуску дитини до занять. У школі заохочується практичність, охайність.).